Vyriešené

Žaloba

Dátum: 17.06.2013

Kategória: Právo duševného vlastníctva

Zdravím chcel by som žalovať členov občianskeho združenia ktorého som bol aj ja členom , za krádež duševného vlastníctva. Vyhodili ma a teraz profitujú na reklame a benefitoch spojených s členstvom. Bol som zakladajúci člen ktorý pracoval na projekte od jeho začiatku na 100% a keď mala moja práca byť ohodnotená tak ma vyhodili. Prosím pomôžte mi.
Odpoveď:
Dobrý deň,

v prípade, ak ste konkrétnu časť predmetu ochrany, ktorá je chránená právom duševného vlastníctva vytvorili samostatne alebo v spolupráci s inými osobami, máte možnosť domáhať sa ochrany svojho práva na príslušnom súde.

Pre posúdenie Vami všeobecne popísaného skutkového stavu bude potrebné analyzovať právny vzťah, v rámci ktorého ste sa podieľal na konkrétnom projekte svojou činnosťou a či je túto činnosť možné považovať za tvorivú duševnú činnosť.

Najmä je potrebné posúdiť, či ste s občianskym združením neboli v pracovnoprávnom vzťahu, a teda nie je aktuálny režim zamestnaneckého diela alebo či v titule o založení občianskeho združenia, prípadne jeho stanovách alebo inom úkone uzatvorenom s občianskym združením nie je upravený výkon práva k výsledku Vašej tvorivej duševnej činnosti inou ako Vašou osobou.

Pre prípad ďalšieho Vášho postupu, odporúčam kontaktovať ktoréhokoľvek z advokátov zapísaných v zozname Slovenskej advokátskej komore, ktorý je verejnosti sprístupnený na stránke Slovenskej advokátskej komory www.sak.sk.

Vladislav Vyrva
advokát

Q.B.F. VYRVA, s.r.o.
advokátska kancelária
vladislav.vyrva@gmail.com
dátum odpovede: 17.06.2013
ohodnoť odpoveď 0 3
Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Zavrieť